Yhteystiedot

Novagosta saat neuvontaa ja ohjausta yrityksesi tarpeisiin jokaisessa vaiheessa. Neuvomme perustamisessa, liiketoimintasi kehittämisessä, kansainvälistymisen ja rahoituksen kiemuroissa ja haasteiden yllättäessä. Meiltä saat avun yrityksen osto- ja myyntitilanteissa tai kun sukupolvenvaihdos on ajankohtainen. Palvelemme myös rekrytointiin ja henkilöstöhallintoon liittyvissä tilanteissa. Tarjoamme henkilökohtaista, luottamuksellista ja maksutonta neuvontaa ja ohjausta yrityksen koko elinkaaren vaiheissa. Toimipisteemme ovat Lohjalla ja Raaseporissa, mutta liikumme ketterästi yritysasiakkaidemme luokse Hangon, Inkoon, Lohjan, Raaseporin ja Siuntion alueella. Yritysneuvojillamme on kokemusta, innostusta ja verkostot. Novago on osa valtakunnallista Suomen Uusyrityskeskusten verkostoa. Keskitämme yritysneuvonnan koronan aiheuttamien ongelmien ennaltaehkäisyyn ja olemme myös korottaneet valmiuksia informoida ja neuvoa alueen yrityksiä, jotka kärsivät tilausten vähentymisestä ja sen myötä koronaviruksen aiheuttamasta äkillisestä kassakriisistä. Toivomme, että yrittäjät eivät jää yksin tilanteen kanssa vaan ottavat rohkeasti yhteyttä meihin! Olemme siirtyneet etätyöskentelyyn – Palvelemme normaalien aukioloaikojen mukaisesti myös etätyöskentelyn aikana ja tarvittaessa meihin voi ottaa yhteyttä myös muina aikoina.

Yhteystiedot

Tom Gammals

Toimitusjohtaja

+358 50 911 1866 tom.gammals@novago.fi Lohja
Martina Sundqvist

Martina Sundqvist

Uusyritysneuvonta, Startti Plus, Yritysapu-Företagshjälp

+358 44 369 1866 martina.sundqvist@novago.fi Raasepori

Satu Österberg

Uusyritysneuvonta, Startti Plus

+358 44 759 9779 satu.osterberg@novago.fi Lohja

Terja Patama

Uusyritysneuvonta, Startti Plus

+358 40 047 1904 terja.patama@novago.fi Lohja

Jarkko Toivonen

Yritysneuvonta, RECOIN

+358 50 306 6210 jarkko.toivonen@novago.fi Lohja
Susanna Broman

Susanna Broman

reNew Work

susanna.broman@novago.fi + 358 44 768 7375 Raasepori

Tiina Lindholm

HR-palvelut, reNew Work

+358 44 479 7009 tiina.lindholm@novago.fi Lohja
Esa Viitamo

Esa Viitamo

reNew Work

+358 44 768 1045 esa.viitamo@novago.fi Lohja

Alexandra Stoor

Matkailualan yritysneuvonta (Welcome)

+358 44 700 4199 alexandra.stoor@novago.fi  Raasepori
Taina Jukola

Taina Jukola

Matkailualan yritysneuvonta (Welcome), Yritysapu-Företagsjhälp

+ 358 44 758 5691 taina.jukola@novago.fi Lohja
Annika Metsämäki

Annika Metsämäki

Yritysapu-Företagshjälp, Yritysneuvonta

+358 44 046 4481 annika.metsamaki@novago.fi Raasepori
Anne-Kirsi Eloranta

Anne-Kirsi Eloranta

Talouspäällikkö

+358 44 270 0560 anne-kirsi.eloranta@novago.fi Lohja
Minna-Mari Tiihonen

Minna-Mari Tiihonen

Asiakaspalvelu, viestintä

+358 44 374 0334 minna-mari.tiihonen@novago.fi Lohja
Novago Yrityskehitys Oy: Nummentie 12-14, 08100 Lohja / Raaseporintie 9, 10600 Tammisaari Olemme siirtyneet etätyöskentelyyn. Palvelemme normaalien aukioloaikojen mukaisesti myös etätyöskentelyn aikana ja tarvittaessa meihin voi ottaa yhteyttä myös muina aikoina. Jos tahdot varata neuvonta-ajan > ota yhteyttä asiakaspalveluun 019 369 1865 tai info@novago.fi Koronaneuvonta Kun täytät tämän linkin kautta lomakkeen, yritysneuvojamme ottaa teihin pikimmiten yhteyttä. Voit myös soittaa suoraan Novagon yritysneuvojille. Nämä COVID-19 toimintatavat ovat voimassa toistaiseksi ja päivitämme niitä tilanteen mukaan.

Tiesitkö, että..

Uusyrityskeskusten laatukriteerit edellyttävät, että kahden vuoden kuluttua yli 90 prosenttia ja viiden vuoden kuluttua 80 prosenttia uusyrityskeskusten kautta toimintansa aloittaneista yrityksistä on edelleen toiminnassa.