Yhteystiedot

Novagosta saat neuvontaa ja ohjausta yrityksesi tarpeisiin jokaisessa vaiheessa. Neuvomme perustamisessa, liiketoimintasi kehittämisessä, kansainvälistymisen ja rahoituksen kiemuroissa ja haasteiden yllättäessä. Meiltä saat avun yrityksen osto- ja myyntitilanteissa tai kun sukupolvenvaihdos on ajankohtainen. Palvelemme myös rekrytointiin ja henkilöstöhallintoon liittyvissä tilanteissa. Tarjoamme henkilökohtaista, luottamuksellista ja maksutonta neuvontaa ja ohjausta yrityksen koko elinkaaren vaiheissa. Toimipisteemme ovat Lohjalla ja Raaseporissa, mutta liikumme ketterästi yritysasiakkaidemme luokse Hangon, Inkoon, Lohjan, Raaseporin ja Siuntion alueella. Yritysneuvojillamme on kokemusta, innostusta ja verkostot. Novago on osa valtakunnallista Suomen Uusyrityskeskusten verkostoa.

Keskitämme yritysneuvonnan koronan aiheuttamien ongelmien ennaltaehkäisyyn ja olemme myös korottaneet valmiuksia informoida ja neuvoa alueen yrityksiä, jotka kärsivät tilausten vähentymisestä ja sen myötä koronaviruksen aiheuttamasta äkillisestä kassakriisistä. Toivomme, että yrittäjät eivät jää yksin tilanteen kanssa vaan ottavat rohkeasti yhteyttä meihin!

Olemme siirtyneet etätyöskentelyyn – Palvelemme normaalien aukioloaikojen mukaisesti myös etätyöskentelyn aikana ja tarvittaessa meihin voi ottaa yhteyttä myös muina aikoina.

Yhteystiedot

Tom Gammals

Toimitusjohtaja

+358 50 911 1866
tom.gammals@novago.fi
Lohja

Martina Sundqvist

Martina Sundqvist

Uusyritysneuvonta, Startti Plus

+358 44 369 1866
martina.sundqvist@novago.fi
Raasepori

Satu Österberg

Uusyritysneuvonta, Startti Plus

+358 44 759 9779
satu.osterberg@novago.fi
Lohja

Terja Patama

Uusyritysneuvonta, Startti Plus

+358 40 047 1904
terja.patama@novago.fi
Lohja

Jarkko Toivonen

Yritysneuvonta, RECOIN-hanke

+358 50 306 6210
jarkko.toivonen@novago.fi
Lohja

Susanna Broman

Susanna Broman

Yritysneuvonta, Yritysapu-Företagsjhälp -hanke

susanna.broman@novago.fi
+ 358 44 768 7375
Raasepori

Tiina Lindholm

HR-palvelut

+358 44 479 7009
tiina.lindholm@novago.fi
Lohja

Esa Viitamo

Esa Viitamo

Pk- yrityksille suunnattu kehittämishanke (TUTKA)

+358 44 768 1045
esa.viitamo@novago.fi
Lohja

Alexandra Stoor

Matkailualan yritysneuvonta (Welcome)

+358 44 700 4199
alexandra.stoor@novago.fi 
Raasepori

Taina Jukola

Taina Jukola

Matkailualan yritysneuvonta (Welcome), Yritysapu-Företagsjhälp -hanke

+ 358 44 758 5691
taina.jukola@novago.fi
Lohja

Annika Metsämäki

Annika Metsämäki

Yritysapu-Företagshjälp -hanke

+358 44 046 4481
annika.metsamaki@novago.fi
Raasepori

Anne-Kirsi Eloranta

Anne-Kirsi Eloranta

Talouspäällikkö

+358 44 270 0560
anne-kirsi.eloranta@novago.fi
Lohja

Minna-Mari Tiihonen

Minna-Mari Tiihonen

Asiakaspalvelu, viestintä

+358 44 374 0334
minna-mari.tiihonen@novago.fi
Lohja

Novago Yrityskehitys Oy: Nummentie 12-14, 08100 Lohja / Raaseporintie 9, 10600 Tammisaari

Olemme siirtyneet etätyöskentelyyn. Palvelemme normaalien aukioloaikojen mukaisesti myös etätyöskentelyn aikana ja tarvittaessa meihin voi ottaa yhteyttä myös muina aikoina. Jos tahdot varata neuvonta-ajan > ota yhteyttä asiakaspalveluun 019 369 1865 tai info@novago.fi

Koronaneuvonta Kun täytät tämän linkin kautta lomakkeen, yritysneuvojamme ottaa teihin pikimmiten yhteyttä. Voit myös soittaa suoraan Novagon yritysneuvojille. Nämä COVID-19 toimintatavat ovat voimassa toistaiseksi ja päivitämme niitä tilanteen mukaan.

Kesän 2020 päivystys:
Olemme porrastaneet lomat siten, ettei yksinyrittäjätukihakemusten käsittelyyn tai muihin yrityspalveluihin tule taukoja kesän aikana. Meille voi laittaa viestiä osoitteeseen info@novago.fi tai soittaa asiakaspalveluumme 019 369 1865.

Vko 28 – 29 (6.7 – 17.7.)
– Jarkko Toivonen, jarkko.toivonen@novago.fi, +358 50 306 6210
– Susanna Broman, susanna.broman@novago.fi, + 358 44 768 7375

Vko 30 – 31 (20.7 – 31.7.)
– Annika Metsämäki, annika.metsamaki@novago.fi, +358 44 046 4481

Vko 30 – 31 (22.7. – 31.7.)
– Taina Jukola, taina.jukola@novago.fi, + 358 44 758 5691

Tiesitkö, että..

Uusyrityskeskusten laatukriteerit edellyttävät, että kahden vuoden kuluttua yli 90 prosenttia ja viiden vuoden kuluttua 80 prosenttia uusyrityskeskusten kautta toimintansa aloittaneista yrityksistä on edelleen toiminnassa.